Choroby

Choroby kręgosłupaLudzie od zawsze narzekają na ból kręgosłupa. Jednak w ostatnich czasach zjawisko to jest coraz częstsze. W dużym stopniu choroby kręgosłupa związane są ze współczesnym stylem życia i właśnie z tego powodu bóle kręgosłupa nazywamy chorobą cywilizacyjną. Współcześnie ludzie prowadzą głównie siedzący tryb życia, a to niestety jest niekorzystne dla naszego kręgosłupa. Inne czynniki sprzyjające zmianom zwyrodnieniowym kręgosłupa to nadwaga, brak aktywności fizycznej bądź nadmierna aktywność oraz podnoszenie ciężarów. Na choroby kręgosłupa narażone są więc przedstawiciele zawodów fizycznych, jak i umysłowych.

Najczęstsze choroby kręgosłupa

Tak naprawdę jest wiele chorób kręgosłupa, ale wszystkie łączy jeden objaw – silny ból w miejscu uszkodzenia kręgosłupa. Najbardziej znana choroba kręgosłupa to rwa kulszowa, która charakteryzuje się ostrym  bólem w odcinku lędźwiowym. Ból promieniuje w kierunku kończyny dolnej przyczyniając się do tego, że człowiek ma problemy z poruszaniem. Do chorób kręgosłupa zaliczamy także dyskopatię, zesztywniające zapalenie stawów, wypadnięcie dysku międzykręgowego oraz skrzywienia kręgosłupa.  Każda choroba kręgosłupa wymaga innego podejścia. Leczenie chorób kręgosłupa związane jest przede wszystkim z rehabilitacją. W czasie rehabilitacji można także korzystać z różnych urządzeń masujących, które pomogą nam szybciej powrócić do pełnej sprawności. Takie artykuły można znaleźć w profesjonalnym sklepie rehabilitacyjnym, np. UlgaDlaKregoslupa.pl. Z artykułów takich jak, np. fotele masujące czy maty ozonowe warto korzystać także zanim pojawi się ból kręgosłupa. Dobrej jakości urządzenia masujące wpływają dobrze na różne schorzenia, nie tylko na ból pleców. Jednocześnie takie urządzenia pozwalają nam zachować atrakcyjny wygląd, a korzystanie z nich jest bardzo przyjemne.

Choroba kręgosłupa – zmiana stylu życia

choroba kręgosłupaJeżeli choroba kręgosłupa jest naszym problemem, to musimy postarać się zmienić nasz tryb życia, żeby zmniejszyć ból pleców. Nie wystarczy wykonywanie ćwiczeń do momentu, aż kręgosłup przestanie boleć. Niestety choroby kręgosłupa mają to do siebie, że lubią się odnawiać. Dlatego jeśli chociaż raz poczuliśmy silny ból pleców, to ćwiczenia na kręgosłup powinny stać się naszym nawykiem. Warto także korzystać regularnie z maty ozonowej oraz fotela masującego. W ten sposób wzmocnimy mięśnie kręgosłupa i na bardzo długi czas możemy zapomnieć o bólu. Kręgosłup się starzeje, więc ból prędzej czy później może ponownie się pojawić. Jednak będzie on znacznie mniejszy jeżeli regularnie będziemy wzmacniać nasz kręgosłup. Dbając o kręgosłup nie doprowadzimy także do poważniejszych zmian, które mogą nam utrudniać normalne funkcjonowanie.

Autor tekstu: Agata Sachar