Pas

pas na kręgosłupBól kręgosłupa nie jest przyjemny. Wiedzą o tym doskonale osoby, których kręgosłup boli często. Kręgosłup człowieka jest precyzyjną konstrukcją składającą się z wielu części. Jednak jest to konstrukcja, która czasami przysparza nam wiele problemów. Często my sami się do nich przyczyniamy prowadząc nieodpowiedni styl życia i nie dbając o kręgosłup, który czasami potrzebuje naszej pomocy. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób dbać o kręgosłup, żeby nie odczuwać żadnych dolegliwości i posiadać piękną, wyprostowaną sylwetkę.

Choroby kręgosłupa

Kręgosłup człowieka może boleć z powodu różnych chorób. Trudno dokładnie określić główną przyczynę odpowiedzialną za ból kręgosłupa. Można powiedzieć, że za ból kręgosłupa odpowiedzialny jest nieodpowiedni styl życia, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Kręgosłup choroby to oczywiście także osteoporoza, która kojarzy się głównie z podeszłym wiekiem. Zazwyczaj w problemach z kręgosłupem może pomóc specjalny pas na kręgosłup, który pomaga utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Można go znaleźć w specjalistycznych sklepach, np. takich jak UlgaDlakregoslupa.pl. Pas na kręgosłup powinno używać się zarówno w ciągu dnia do ćwiczeń, jak i w czasie snu. Po pewnym czasie można zauważyć zmiany na lepsze i kręgosłup choroby nie będą już nam przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Pas na kręgosłup – działanie, korzyści i przeciwwskazania

kręgosłup człowiekaW większości kręgosłup choroby da się wyleczyć pasem na kręgosłup oraz odpowiednimi ćwiczeniami. Prostotrzymacz można stosować w przypadku zespołów bólowych kręgosłupa, rwy kulszowej, kifozy młodzieńczej czy choroby lumbago. Regularne noszenie pasa pomaga przywrócić prawidłowe położenie kręgosłupa oraz chroni przed powstawaniem nowych deformacji. Osoba posiadająca taki pas nieświadomie dba o wyprostowaną sylwetkę. Dzięki temu ból kręgosłupa jest mniejszy. Zaletą pasa jest oczywiście także fakt, iż modeluje sylwetkę i tak naprawdę z takiego pasa mogą korzystać wszyscy, a nie tylko osoby, które mają problemy z kręgosłupem. Jednak nie zawsze używanie pasa jest wskazane. Pasa na kręgosłup nie powinno się używać w przypadku zniesionej kifozy oraz tzw. kurzej klatki. W pozostałych przypadkach nie ma żadnych przeciwwskazań. Pas na kręgosłup zalecany jest także profilaktycznie w celu zachowania prawidłowego ułożenia kręgosłupa oraz zapobiegania wszelkiego rodzaju urazom.

Dlaczego warto kupić pas na kręgosłup?

Nieodpowiednia postawa ciała, to jedna z głównych przyczyn bólu kręgosłupa. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że siedząc całe dnie przed monitorem komputera obciążamy kręgosłup. Chociaż kręgosłup składa się z bardzo wielu elementów, to można je łatwo uszkodzić. Kręgosłup człowieka nie jest dostosowany do siedzącego trybu życia oraz do zbyt ciężkiej pracy fizycznej.  W dzisiejszych czasach większość osób prowadzi siedzący tryb życia i dlatego warto zainwestować w prostotrzymacz.

Autor tekstu: Agata Sachar